Wszystkie tematy

Co to jest płatność odroczona (BNPL)?

Aktualizacja:

25.05.2023

Usługa, dzięki której kupujesz coś teraz, a płacisz dopiero za jakiś czas. Może dotyczyć zarówno zakupów online, jak i offline. W Wonga Pay masz na to nawet do 45 dni.

Polski rynek płatności BNPL rozwija się w błyskawicznym tempie. I nic dziwnego. Dzięki tej metodzie masz możliwość kupowania swoich wymarzonych produktów w dowolnej chwili – nawet jeśli nie masz akurat całej kwoty na swoim rachunku. To świetna okazja na spełnienie swoich marzeń bez nadmiernego obciążania budżetu!

Buy Now, Pay Later (BNPL), czyli Kup teraz, zapłać później

Jak sama nazwa wskazuje, pod tym pojęciem kryje się wyjątkowa forma płatności. Na czym polega? Transakcje są realizowane w czasie rzeczywistym, ale w przypadku gdy akurat nie masz na koncie swoich własnych środków, transakcje są realizowane w poczet przyznanego Ci limitu, na którego uregulowanie masz wyznaczony czas.

W Wonga Pay ten czas może wynosić nawet 45 dni. To oznacza, że zakupiony produkt (np. nowy telefon) trafia do Ciebie od razu, a usługa (np. kolacja w restauracji) jest opłacana na miejscu – a Ty płacisz za to później. Masz sporo czasu na zebranie środków, co daje szansę na przeorganizowanie własnych finansów – np. zaczekanie na wynagrodzenie z pracy.

Płatności odroczone w Wonga Pay

Wonga Pay to znacznie więcej niż tylko płatności odroczone. Główną usługą jest prowadzenie rachunku płatniczego. Możesz wpłacać na niego pieniądze, wypłacać je lub płacić przy użyciu przypisanej do niego karty.

Jeśli na Twoim rachunku Wonga Pay znajdują się pieniądze, wszystkie transakcje zrealizujesz przy użyciu własnych środków. Jeśli ich zabraknie, do dyspozycji masz limit odnawialny nawet do 7 000 zł.

Korzystasz z limitu tak, jak chcesz, nawet do 45 dni, dopóki mieścisz się w jego górnej granicy. 1. dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego otrzymujesz podsumowanie z podliczoną kwotą wszystkich zakupów wykonanych w ramach limitu. To właśnie kwota salda transakcji wykonanych w ramach usługi Kup teraz, zapłać później, którą będziesz mieć do uregulowania.

Spłata w całości lub w ratach

Od tego momentu masz 15 dni na to, by wpłacić pieniądze na swój rachunek Wonga Pay. Jeśli nie możesz zapłacić całości od razu, zawsze masz opcję wyboru płatności ratalnej!

To sprawia, że usługa Wonga Pay łączy w sobie zalety kilku produktów płatniczych. Umożliwia odroczenie płatności jak BNPL. Pozwala korzystać z limitu jak przy kredycie odnawialnym. A przy tym wszystkim, daje możliwość rozłożenia spłaty na kilka rat, jak w przypadku karty kredytowej.

Zakupy z odroczonym terminem płatności – przekrój możliwości

W tradycyjnym ujęciu usługa Kup teraz, płać później znajduje zastosowanie głównie w przypadku zakupów realizowanych w Internecie, choć i sklepy stacjonarne coraz bardziej się do niej przekonują. Mimo wszystko dotyczy jednak segmentu produktowego, a nie usługowego.

Wonga Pay to rozwiązanie, które zrywa z tym stereotypem, pozwalając odroczyć w zasadzie każdą płatność, jaką tylko zechcesz. W ten sposób możesz m.in.:

  • zapłacić za zakupy spożywcze w markecie lub małym, osiedlowym sklepie,
  • opłacić wymarzone wakacje,
  • kupić nowe buty – stacjonarnie lub online,
  • zapłacić za paznokcie u kosmetyczki, wizytę u fryzjera lub mechanika.

Z pewnością znajdziesz wiele więcej pomysłów na to, jak skorzystać z tej opcji w praktyce!

Sprawdź, w jakich sklepach możesz płacić Wonga Pay!

Odroczenie terminu płatności – kup dziś, zapłać  nawet do 45 dni

Mechanizm płatności odroczonej zazwyczaj pozwala na przesunięcie momentu zapłaty o miesiąc. W Wonga Pay stawiamy na bardziej elastyczne rozwiązanie. Termin spłaty jest zawsze taki sam – to 15. dzień miesiąca następującego po tym, w którym skorzystano z tej usługi. Zobacz to na przykładzie!

  • Jeśli zrobisz zakupy 1. czerwca, rozliczysz się z nich 15. lipca – masz na to 45 dni.
  • Jeśli zrobisz zakupy 30. czerwca, rozliczysz się z nich 15. lipca – masz na to 15 dni.

Co to oznacza? To od Ciebie zależy, ile będziesz mieć czasu na zebranie środków. Dodatkowo, zawsze możesz rozłożyć należność na 5 rat – bez względu na to, czy skorzystasz z płatności odroczonej na początku, czy na końcu miesiąca. A jako że limit w rachunku Wonga Pay jest odnawialny, już po spłacie pierwszej raty możesz korzystać z odblokowanej w tej sposób kwoty limitu.

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

+48 788 000 038

Zadzwoń

Nasi doradcy są dostępni: pon.–pt. 8:00–22:00, sob.–nd. 9:00–17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Kosz połączenia wg taryfy operatora.

Nasi doradcy są dostępni:
pon.–pt. 8:00–22:00
sob.–nd. 9:00–17:00
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Koszt połączenia wg taryfy operatora.

W każdej sprawie napisz na:

W każdej sprawie napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na: