Gdzie mogę płacić aplikacją?

Aktualizacja:

09.06.2023

Wszędzie tam, gdzie zapłacisz zbliżeniowo kartą Visa.

Nie potrzebujesz fizycznej karty ani gotówki, żeby wygodnie płacić za zakupy stacjonarne lub online w trybie „kup teraz, zapłać później”. Ubrania, kosmetyki, drobne sprzęty elektroniczne, a nawet za wizytę u weterynarza – za pomocą aplikacji zapłacisz za wszystko, co tylko zechcesz.

Karta Wonga Pay w Twoim portfelu G Pay

Najwygodniejszym sposobem na płacenie przy użyciu aplikacji online jest podpięcie karty Wonga Pay do wirtualnego portfela Google Pay. Jest to metoda płatności, która zapisuje informacje o Twoich kartach, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji płatniczej. Mowa tu o takich informacjach, jak imię i nazwisko posiadacza, numer karty, data ważności oraz kod CVV.

Informacje te nie są udostępniane podczas płacenia przez Internet i stacjonarnie. Zarówno do terminala w sklepie, jak i do integratora płatności online, trafia jedynie token konkretnej transakcji. Aplikacja Google Pay nie udostępnia jednak wrażliwych danych karty, przy użyciu której zapłacono. Wiąże się to z optymalnym bezpieczeństwem kupującego.

Sprawdź, jak dodać kartę do Google Pay >>

Zakupy z Wonga Pay – lista sklepów online

Google Pay jest metodą płatności akceptowaną obecnie przez większość sklepów internetowych. Możesz użyć jej, aby zapłacić za niemal wszystko, co chcesz kupić. To także dobry sposób na płacenie rachunków w trybie „kup teraz, zapłać później”.

Media zostaną opłacone od razu, tak jak wtedy, gdy wykorzystujesz w tym celu swoje środki. Jednak dzięki skorzystaniu z limitu w rachunku Wonga Pay, rozłożysz tę płatność na wygodne raty.

Stacjonarne sklepy z płatnością Wonga Pay

Możesz też z powodzeniem pójść na stacjonarne zakupy z Wonga Pay. Jakie sklepy umożliwiają płatności przy użyciu aplikacji? W zasadzie wszystkie te, które dysponują terminalem płatniczym obsługującym płatności zbliżeniowe.

Płacenie telefonem działa na dokładnie tej samej zasadzie, co w przypadku standardowych kart płatniczych – polega na zbliżeniu smartfona do terminala i ewentualnie zatwierdzeniu transakcji.

Płać później za kosmetyki, ubrania i nie tylko

W żaden sposób nie ograniczamy Twojej swobody w używaniu karty Wonga Pay i metody płatności „kup teraz, zapłać później”. Kosmetyki, ubrania, książki, a nawet zakupy spożywcze na cały tydzień – to tylko kilka pomysłów na to, za co możesz zapłacić przy użyciu aplikacji mobilnej.

Płatności Wonga Pay to także świetny sposób na płacenie za najróżniejsze usługi. Może to być m.in. przejazd taksówką, fryzjer, kosmetyczka, a nawet obiad w restauracji. Jeśli skorzystasz z limitu w rachunku Wonga Pay i rozłożysz należność na 5 rat, staną się one mniejszym obciążeniem dla budżetu.

Aplikacja Wonga Pay w sklepach honorujących gotówkę

Choć dzisiaj to rzadkość, to jednak wciąż można spotkać się ze sklepami i usługodawcami dopuszczającymi jedynie płatności gotówkowe. Najczęściej z prośbą o zapłatę gotówką spotkasz się podczas robienia zakupów w małych, lokalnych sklepach i jedzenia w niektórych restauracjach.

Jeśli chcesz, możesz wypłacić gotówkę z bankomatu przy użyciu swojego telefonu, a dokładnie portfela Google Pay, do którego masz podpiętą kartę Wonga Pay. Potrzebujesz jedynie bankomatu, który obsługuje płatności zbliżeniowe.

Sam proces wypłaty wygląda dokładnie tak samo, jak wtedy, gdy wykorzystujesz w tym celu kartę debetową. Pamiętaj tylko, że aby wypłacić gotówkę telefonem musisz mieć nadany PIN do wirtualnej karty Wonga Pay.

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

+48 788 000 038

Zadzwoń

Nasi doradcy są dostępni: pon.–pt. 8:00–22:00, sob.–nd. 9:00–17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Kosz połączenia wg taryfy operatora.

Nasi doradcy są dostępni:
pon.–pt. 8:00–22:00
sob.–nd. 9:00–17:00
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Koszt połączenia wg taryfy operatora.

W każdej sprawie napisz na:

W każdej sprawie napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na: