Wszystkie tematy

Jak ustawić płatność telefonem?

Aktualizacja:

25.05.2023

Zainstaluj aplikację do płacenia telefonem (np. Wonga Pay), połącz ją z rachunkiem płatniczym i włącz moduł NFC.

Płacenie telefonem – instrukcja w pigułce

Krok pierwszy to włączenie w smartfonie modułu NFC (Near Field Communication), bez którego żadna transakcja się nie powiedzie. Jak ustawić płatności NFC w telefonie?

Możesz to zrobić albo z poziomu górnego paska podstawowych narzędzi, albo przechodząc do szczegółowych ustawień urządzenia i przeglądając te dotyczące łączności lub udostępniania, w zależności od terminologii konkretnego producenta. Gotowe?

Sprawdź, czy masz zainstalowaną aplikację "Portfel" na swoim telefonie. Jeśli nie, pobierz ją z Google Play i dodaj kartę Wonga Pay Visa do Google Pay. Teraz pora na zapłatę za zakupy!

Płatności zbliżeniowe Wonga Pay

  1. Odblokuj ekran telefonu.
  2. Otwórz apkę Wonga Pay.
  3. Przyłóż telefon do terminala.
  4. Zatwierdź transakcję w aplikacji Wonga Pay.
  5. Poczekaj, aż na terminalu pojawi się komunikat z potwierdzeniem.

Nie musisz czekać na PIN dostarczony pocztą czy SMS-em, jak to ma czasem miejsce. W Wonga Pay nadasz go samodzielnie. Po uruchomieniu aplikacji po raz pierwszy, na ekranie głównym, zobaczysz okno z przyciskiem Ustaw PIN do karty. Klikając w niego, wybierzesz taką kombinację cyfrową, jaka Ci odpowiada i uczynisz z niej zabezpieczenie wykonywanych transakcji.

Wymagania sprzętowe

Aby płacić za zakupy stacjonarne telefonem, musisz zainstalować w swoim telefonie aplikację Wonga Pay. Jest ona dostępna za darmo i można ją pobrać ze sklepu Google Play. Aplikacja jest kompatybilna ze smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Android w wersji 8.0 lub wyższej. Do korzystania z niej konieczne jest spełnienie jeszcze 2 warunków:

  • możliwość uzyskania dostępu do Internetu i skrzynki mailowej,
  • posiadanie wbudowanego aparatu o minimalnej rozdzielczości równej 3 megapiksele – będzie konieczny do potwierdzenia Twojej tożsamości w procesie rejestracji konta Wonga Pay, który odbywa się w 100% online, bez wychodzenia z domu.

Wonga Pay – wygodna aplikacja do płacenia telefonem

Wonga Pay jest rozwiązaniem, które łączy w sobie zalety klasycznego limitu odnawialnego i usługi Kup teraz, zapłać później. Korzystając z niego, możesz płacić za codzienne zakupy lub większe wydatki przy użyciu rachunku płatniczego Wonga Pay – z własnych środków lub też z przyznanego limitu kredytowego. W tym drugim przypadku limit spłacasz na 2 sposoby:

  • w całości do 15. dnia następnego miesiąca – i wtedy nic Cię to nie kosztuje,
  • w 5 ratach miesięcznych z RRSO 130,43% – aby ich spłata nie stanowiła obciążenia dla Twojego budżetu.

Proste płatności smartfonem

Z Wonga Pay możesz korzystać tak, jak z lubisz. Masz do dyspozycji zarówno płatności online, jak i wykonywane przy użyciu fizycznej karty płatniczej. Możesz również skorzystać z najwygodniejszej opcji, czyli z aplikacji do płacenia telefonem.

Dzięki Wonga Pay w smartfonie już nigdy nie będziesz wracać się do domu po gotówkę, bo za wszystko zapłacisz, przykładając urządzenie do terminala – dokładnie tak, jak kartę debetową.

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

+48 788 000 038

Zadzwoń

Nasi doradcy są dostępni: pon.–pt. 8:00–22:00, sob.–nd. 9:00–17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Kosz połączenia wg taryfy operatora.

Nasi doradcy są dostępni:
pon.–pt. 8:00–22:00
sob.–nd. 9:00–17:00
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Koszt połączenia wg taryfy operatora.

W każdej sprawie napisz na:

W każdej sprawie napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na: