Wszystkie tematy

Co to jest limit kredytowy?

Aktualizacja:

25.05.2023

Kwota, jaką instytucja finansowa (np. Wonga Pay) przyznaje Ci na rachunku płatniczym. Korzystasz z środków, kiedy tylko chcesz, a pod koniec miesiąca limit kredytowy odnawia się.

Zasada działania kredytu w rachunku płatniczym

Limit kredytowy bywa również nazywany kredytem odnawialnym i to określenie perfekcyjnie wskazuje na to, jak to działa w praktyce. Jeśli zostanie Ci przyznany limit, saldo na Twoim rachunku płatniczym zostanie powiększone o jego kwotę. A to oznacza, że możesz swobodnie płacić za zakupy czy wypłacać pieniądze z bankomatu nawet wtedy, gdy nie masz żadnych środków własnych – w ramach limitu kredytowego.

Najważniejszą cechą tego rozwiązania jest to, że każda kolejna wpłata na rachunek płatniczy jest traktowana jako spłata limitu. Jeśli zdecydujesz się na to w środku miesiąca rozliczeniowego, kwota limitu odnowi się i znowu będzie do Twojej dyspozycji jej pierwotna wartość.

To wszystko sprawia, że limit kredytowy jest bardzo elastycznym sposobem finansowania dowolnych wydatków. Możesz wykorzystać przyznaną kwotę na cokolwiek zechcesz. Mogą to być wymarzone wakacje, nowy telefon czy nagłe wydatki, które spowodowały niespodziewaną dziurę w domowym budżecie, np. naprawa samochodu czy zakup nowej pralki.

Zobacz, jak działa Wonga Pay!

Limit kredytowy w aplikacji Wonga Pay – wygoda w codziennym wydaniu

Wonga Pay to rozwiązanie, które łączy w sobie pewne cechy kredytu odnawialnego i usługi Kup teraz, zapłać później. Zapewnia Ci jednak znacznie większą swobodę w zarządzaniu limitem kredytowym niż oba z nich. O wygodzie tego produktu finansowego przesądzają m.in.:

  • zarządzanie limitem z poziomu aplikacji mobilnej o intuicyjnym interfejsie, która jest dostępna dla wszystkich użytkowników smartfona z Androidem,
  • płatność dowolną metodą – telefonem, kartą fizyczną lub przez Internet,
  • możliwość zapłacenia za zakupy stacjonarne lub online, a także wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu,
  • możliwość odroczenia spłaty do 45 dni za 0 zł z RRSO 0% lub rozłożenia jej na 5 rat miesięcznych z RRSO 130,43%,
  • automatyczne przypomnienie o terminach płatności, aby nic Ci nie umknęło,
  • niskie koszty prowadzenia rachunku płatniczego – pierwsze dwa miesiące za darmo, a każdy kolejny za 5 zł.

Spłata limitu Wonga Pay krok po kroku

W aplikacji Wonga Pay możesz samodzielnie decydować o tym, jak spłacisz wykorzystaną kwotę. Do końca miesiąca używasz przyznanego limitu tak, jak chcesz. Do 15. dnia następnego miesiąca wybierasz jedną z 2 dostępnych opcji spłaty:

  • w całości – jeśli spłacisz całą kwotę do 15. dnia następnego miesiąca, nie nic zapłacisz za wykorzystanie limitu,
  • w ratach – spłatę możesz rozłożyć nawet na 5 miesięcznych rat, aby stanowiła mniejsze obciążenie dla budżetu.

Oba rozwiązania mają swoje zalety. Pierwsze pozwala korzystać z dodatkowego zastrzyku gotówki bez żadnych opłat. Drugie ułatwia dopasowanie spłaty do aktualnych możliwości finansowych.

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

+48 788 000 038

Zadzwoń

Nasi doradcy są dostępni: pon.–pt. 8:00–22:00, sob.–nd. 9:00–17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Kosz połączenia wg taryfy operatora.

Nasi doradcy są dostępni:
pon.–pt. 8:00–22:00
sob.–nd. 9:00–17:00
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Koszt połączenia wg taryfy operatora.

W każdej sprawie napisz na:

W każdej sprawie napisz na:

kontakt@wongapay.pl

ico-mail
Napisz

W sprawie reklamacji napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na:

reklamacje@wongapay.pl

ico-mail
Napisz