Wszystkie tematy

Jak bezpiecznie zalogować się do aplikacji?

Aktualizacja:

25.05.2023

Otwórz Wonga Pay w telefonie i wpisz kod PIN ustawiony w momencie rejestracji. Pamiętaj, że bezpieczne logowanie do aplikacji wymaga regularnej zmiany PIN-u.

Bezpieczne logowanie w Wonga Pay

Podczas zakładania konta ustawiasz 4-cyfrowy kod. Później każdorazowo logujesz się nim do aplikacji. Kilka klików i załatwione! Wonga Pay jest gotowa do użycia. W ten sposób zatwierdzasz też kluczowe ustawienia, konfiguracje i transakcje.

W przyszłości możliwe będzie też logowanie się do apki Wonga Pay za pomocą rozpoznawania twarzy (jeśli Twój telefon ma tę funkcjonalność).

Praktyczne wskazówki

Dowiedz się jeszcze więcej – przeczytaj nasz miniporadnik i upewnij się, że dbasz o ochronę swoich danych.

 1. Pobieraj tylko z autoryzowanych źródeł
  Chcesz ściągnąć nową apkę? Niezależnie od tego, czy jest to BNPL (Buy Now Pay Later), aplikacja do płacenia telefonem czy ulubiony sklep z elektroniką pamiętaj, by najpierw pobrać ją z pewnego źródła, takiego jak sklep Google Play czy App Store. Upewnij się, że nazwa dewelopera jest w 100% poprawna i nie ma w niej żadnej literówki. Nigdy nie pobieraj aplikacji, do których pokierował Cię podejrzanie wyglądający link. Jeżeli podczas zakładania konta coś Cię niepokoi – przerwij proces i skontaktuj się z infolinią.
 2. Ustaw silne hasło
  Twoje hasło powinno być trudne do odgadnięcia dla osób postronnych. Unikaj ustawiania haseł zawierających te same lub kolejne cyfry lub liczby powiązane z Twoją datą urodzenia. Najlepiej, jeśli będzie ono stanowić kombinację wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Pamiętaj też, aby regularnie zmieniać hasło (najlepiej minimum raz na 3 miesiące) i nigdzie go nie zapisywać.

  W Wonga Pay ustawiasz unikalny 4-cyfrowy kod do aplikacji podczas rejestracji i później logujesz się za jego pomocą do aplikacji. To proste!
 3. Chroń swoje dane w czasie logowania
  Warto zachować ostrożność podczas korzystania z aplikacji w miejscach publicznych. Staraj się unikać połączeń z publicznym Wi-Fi. Takie sieci są często niewystarczająco zabezpieczone i niosą ryzyko przechwycenia hasła przez osoby trzecie.

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

+48 788 000 038

Zadzwoń

Nasi doradcy są dostępni: pon.–pt. 8:00–22:00, sob.–nd. 9:00–17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Kosz połączenia wg taryfy operatora.

Nasi doradcy są dostępni:
pon.–pt. 8:00–22:00
sob.–nd. 9:00–17:00
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Koszt połączenia wg taryfy operatora.

W każdej sprawie napisz na:

W każdej sprawie napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na: