Wszystkie tematy

Czy mogę zapłacić aplikacją Wonga Pay w sklepie stacjonarnym?

Aktualizacja:

09.06.2023

Tak, możesz płacić Wonga Pay we wszystkich sklepach akceptujących kartę Visa.

Wonga Pay to usługa, dzięki której robisz codzienne zakupy tak, jak zwykle – ale na zapłatę masz nawet do 45 dni! Co więcej, masz do dyspozycji aż 3 metody płatności!

Korzystając z każdej z nich, możesz płacić za produkty i usługi na raty w ramach kwoty przyznanego Ci limitu odnawialnego. Na limit ten mogą składać się zarówno transakcje wykonywane stacjonarnie, jak i te odbywające się przez Internet.

Karta Visa Wonga Pay do tradycyjnych płatności

Cenisz sobie jednak płatności klasyczną kartą? Z pewnością zainteresuje Cię możliwość zamówienia fizycznej karty płatniczej, jaką zapewniamy Ci z Wonga Pay! Taką dyspozycję złożysz w aplikacji. Będzie Cię to kosztować 25 zł, ale jest to opłata jednorazowa.

Karta dotrze do Ciebie Pocztą Polską i możesz od razu nią płacić. Pamiętaj tylko o nadaniu PIN-u i aktywowaniu przy pierwszym użyciu. Podczas oczekiwania na nią, możesz korzystać ze swojej wirtualnej karty Wonga Pay Visa, którą znajdziesz w aplikacji od razu po założeniu konta i pierwszym logowaniu.

Zbliżasz kartę i gotowe!

Możesz płacić kartą Wonga Pay w sklepie stacjonarnym tak, jak każdą inną kartą debetową. Zbliżasz ją do terminala płatniczego, podajesz PIN (jeśli zajdzie taka potrzeba) i gotowe – otrzymujesz potwierdzenie.

Tak jak w przypadku wszystkich kart płatniczych, musisz dbać o jej bezpieczeństwo. Jeśli zobaczysz na swoim rachunku podejrzane transakcje albo zauważysz, że nie masz przy sobie karty, od razu zgłoś to, blokując kartę lub tymczasowo ją zastrzegając.

Obie te opcje znajdują się w apce Wonga Pay, więc możesz skorzystać z nich natychmiast. Im szybciej to zrobisz, tym mniejsze ryzyko, że ktoś niepowołany dostanie w swoje ręce Twoje pieniądze.

Płatności zbliżeniowe telefonem z Google Pay

Google Pay to aplikacja płatnicza z kartą podpiętą do wirtualnego portfela. Aby jej używać, potrzebujesz telefonu z technologią NFC i zainstalowanej aplikacji Portfel Google pobranej ze Sklepu Play.

System ten ma mnóstwo zastosowań w płatnościach internetowych, dzięki czemu z powodzeniem:

• zapłacisz za zakupy stacjonarne w niemal każdym sklepie – musi tylko mieć terminal zbliżeniowy,

• opłacisz zakupy online w większości sklepów internetowych,

• wypłacisz gotówkę z bankomatu.

Przeczytaj, jak dodać kartę do Google Pay

Zakupy stacjonarne z kartą wirtualną

Jak płacić wirtualną kartą znajdującą się w portfelu Google Pay? To proste i zajmie Ci mniej czasu niż wyjęcie z portfela karty fizycznej. Zerknij na tę krótką instrukcję :

1. Wybudź telefon, odblokowując jego ekran.

2. Zbliż go do terminala płatniczego w sklepie.

3. Zaczekaj, aż pojawi ekran z potwierdzeniem.

4. Zatwierdź transakcję w wybrany wcześniej sposób – PIN-em lub poprzez odblokowanie ekranu telefonu tak, jak zwykle.

Dzięki podpięciu karty do tego portfela, płatności Wonga Pay mogą być wykonywane bez logowania do aplikacji. W rezultacie cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil.

Przy pomocy Google Pay możesz płacić nie tylko smartfonem, ale też smartwatchem znajdującym się na Twoim nadgarstku. Potrzebujesz jedynie zegarka z NFC i Wear OS w wersji 2.0 lub nowszej, na którym zainstalujesz portfel G Pay i podepniesz do niego kartę Wonga Pay.

Wypłata gotówki z bankomatu kartą fizyczną

Choć dziś większość transakcji odbywa się poprzez płatność telefonem czy fizyczną kartą, to jednak wciąż można spotkać się z miejscami honorującymi tylko gotówkę. Istnieje też spore grono osób, które po prostu wolą dysponować swoimi pieniędzmi w takiej formie. Niezależnie od tego, co Cię do tego motywuje, z Wonga Pay bez problemu zapłacisz za zakupy czy usługi przy użyciu gotówki.

Możesz wypłacić pieniądze z bankomatu na 2 sposoby. Pierwszy z nich to użycie fizycznej karty płatniczej do rachunku, którą możesz zamówić na specjalne życzenie (jednorazowy koszt wydania karty to 25 zł). Wypłatę zrealizujesz również poprzez wcześniej wspomniany portfel Google Pay. Za wypłatę gotówki z bankomatu zostanie naliczona opłata w wysokości 3 zł.

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

+48 788 000 038

Zadzwoń

Nasi doradcy są dostępni: pon.–pt. 8:00–22:00, sob.–nd. 9:00–17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Kosz połączenia wg taryfy operatora.

Nasi doradcy są dostępni:
pon.–pt. 8:00–22:00
sob.–nd. 9:00–17:00
z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Koszt połączenia wg taryfy operatora.

W każdej sprawie napisz na:

W każdej sprawie napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na:

W sprawie reklamacji napisz na: